جوراب و اهمیت پوشش آن در زندگی بشر

در مقاله مربوط به تاریخچه جوراب گفتیم که این لباس بسیار کوچک نقش بسیار مهمی در زندگی بشر دارد و به طور کلی تمام انسان های زنده در کره زمین از این لباس کوچک استفاده می کنند. امروزه جوراب ها بدون هیچ محدودیتی در هرجای دنیا در دسترس هستند اما حالا که تهیه جوراب به راحتی در اختیار همگان قرار گرفته است نباید از اهمیت ویژه آن قافل شویم.

مهمانی و جوراب:

شاید زمان هایی که در منزل هستیم اهمیت جوراب خیلی محسوس نباشد اما به محض خروج از منزل یکی از اصلی ترین پارامتر ها در تعین تیپ و ظاهر ما محسووب می شود. فرض کنید به یک مهمانی دعوت شده اید به محض ورود به منزل میزبان اولین اقددامی که انجام می دهید در آوردن کفش از پاهایتان است, از این لحظه به بعد نقش جوراب در تیپ شما کاملا مشهود است.

قرار کاری:

فرض کنید شما قرار کاری با یکی از همکار ها یا شرکای خود دارید. آیا تا بحال به این فکر کرده بودید که برای چنین قرار کاری چه جورابی باید بپوشید؟ شاید خیر اصلا تا بحال به فکر انتخاب جوراب نبوده اید یا اصلا نمیدانستید اهمیتی در تعین تیپ شما دارد. شاید بهترین گزینه برای چنین قرار کاری یک جوراب ساده مجلسی با رنگ مشکی باشد. قطعا این انتخاب بهترین گزینه برای تیپ مجلسی شما می باشد.

اهمیت رنگ در انتخاب جوراب:

لحظه ای تصور کنید که در مجالس رسمی مثلا جلسات کاری خیلی مهم شما یک دست کت وشلوار مشکی رسمس پوشیده اید تا اینجا همه چیز عالی است به پایین و سمت پاهای شما نگاه انداخته می شود, جورابتان قرمز است اینجاست که فاجعه ای در تیپ شما بوجود می آید و زیبایی تیپ شما را هم زیر سوال می برد.

شاید در حضور شما کسی در آن مجلس کسی به شما اخطاری ندهد شاید هم بدهد, این خیلی مهم نیست مهم این است که چه فکری در مورد شما می شود و چه نمره ای به تیپ شما می دهند. خودتان قضاوت کنید این لباس کوچک و پنهان تا چه اندازه می تواند در تیپ شما تاثیر گذار باشد.

دقت در انتخاب جوراب:

در باره جوراب به چند مورد دقت زیادی داشته باشید. قبل از پوشیدن جوراب آنرا خووب برانداز کنید مبادا جورابتان پاره یا کثیف باشد این اتفاق در اعتبار بخشیدن به تیپ و شخصیت شما در برابر مخاطبانتان اهمیت زیادی دارد.

حتی اگر جوراب های خیلی گرون قیمتی نمیخرید سعی کنید جوراب های مجلسی و خوش طرحی را انتخاب کنید. شاید تا بحال به این نکته دقت نکرده بودید که جوراب چه اهمیتی در اعتباری به تیپ شما می بخشد.

فرض کنید لباس یا کتی که شما پوشیده اید دارای طرح های خاص و یا یک بخش رنگی خاصی باشد فرض کنید با قسمتی از رنگ و یا طرح جوراب شما همخوانی داشته یا به اصطلاح ست باشد شاید شما ندانید همین تلفیق کوچک تا چه اندازه در تیپ شما تاثیر دارد.

چند جفت جوراب داشته باشیم:

اصولا جوراب را با  واحد جفت می شناسند چرا که برای هر پا یک جوراب لازم است. قاعده کلی در این مورد وجود ندارد اما با اکتفا به تجربیات شخصی بهتر است از دو سه جفت جوراب داشته باشید هم اینکه با توجه به مکان یا ملاقاتی که دارید می توانید جوراب خودرا با تیپ خود تنظیم کنید و هم اینکه با داشتن چند جفت جوراب در داشتن آنها کوشا تر خواهید بود.

به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است بعد از هر بار استفاده از جوراب آنها را بشویید چرا که همانقدر که طرح و رنگ جوراب می تواند در اعتبار بخشیدن به تیپ و شخصیت شما تاثیر داشته باشد نظافت و تمیزی جوراب شما نیز همین تاثیر را در مخاطبان شما خواهد گذاشت.

برای مشاهده محصولات اینجا را کلیک کنید.