برسی انواع جوراب زنانه:

در مقالات قبلی راجع به اهمیت جوراب و استفاده از آن برای همگان, مطالبی را بیان کردیم. جوراب لباسی است که هر کس از آن استفاده میکند پس اهمیت والایی در بین همگان دارد. در تاریخچه جوراب سیر تکاملی جوراب زنانه را با گذشت زمان را شناختیم و انواع مختلفی از جوراب را معرفی کریم. همین لباس کوچک و پنهان که شاید از نظر خیلی از افراد اهمیتی ندارد گونه های مختلفی دارد خصوصا در بین بانوان که از نظر سلیقه با آقایان تفاوت دارند.

جوراب لباسی است که هر کس از آن استفاده میکند پس اهمیت والایی در بین همگان دارد. در تاریخچه جوراب سیر تکاملی جوراب را با گذشت زمان را شناختیم و انواع مختلفی از جوراب را معرفی کریم. همین لباس کوچک و پنهان که شاید از نظر خیلی از افراد اهمیتی ندارد گونه های مختلفی دارد خصوصا در بین بانوان که از نظر سلیقه با آقایان تفاوت دارند.

برسی و ومعرفی انواع جوراب زنانه:

در این مقاله سعی داریم تا به معرفی و شناخت گونه های مختلف جوراب زنانه بپردازیم. این را می دانیم که تمامی افراد در جهان دارای سلیقه یکسانی نمی باشند پس همین امر کارخانه های زیادی را در زمینه تولید این محصول به وجود آورد و نیاز هر مشتری را برطرف کرد.

الف) جوراب انگشت گیر:

بسیار مشاهده می کنیم افرادی را که ظاهرا در کفش جوراب نپوشیده اند ولی بعد از اینکه کفش خودرا در می آورند یک جوراب بسیار کوچک که فقط سرپنجه های پا را می پوشاند پوشیده اند.

ب) جوراب بی رویه:

با پیدایش مدل های مختلف کفش شااهد تولید جوراب های مناسب با آنها هستیم پس از تولید کفش های کالج که شاید بسیاری این کفش هارا بدون جوراب می پوشند اما برای جلوگیری از آسیب دیدن پا ها و عرق کردن آن درون کفش بهتر است جوراب مخصوص آن که معروف به جوراب کالج است را نیز بپوشند.

پ) جوراب قد کوتاه:

 این جوراب بیشتر متناسب با کفش های پیاده روی یا همان اسپرت استفاده می شود. نام دیگر این جوراب ساق کوتاه یا مچ پا نیز می باشد بعد از پوشیدن تا زیر قوزک پا ها را می پوشاند. بیشتر مشاهده شده این جوراب ها در فصل گرم سال از محبوبیت بیشتری برخوردارند چراکه بالا کشیده نمیشوند و ساق پا آزاد است.

ت) جوراب نیم ساق:

این مدل از جوراب هم بیشتر برای کفش های اسپرت مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر اندازه تا بالای قوزک پا ها را می پوشاند. این مدل از جوراب ها به جوراب یک ربع نیز معروف هستند.

ث) جوراب ساق دار:

این مدل از جوراب زنانه وجه تشابه زیادی با جوراب های مردانه دارد این مدل از جوراب زنانه تا بالای ساق پارا می پوشاند و بالای آن با کش محصور می شود.

ه) جوراب شیشه ای:

این مدل از جوراب ها که در بانوان بسیار استفاده می شود بیشتر در مجالس و مهمتنی ها مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از آن به طور عمومی نمیشود.

ج) جوراب زیر زانو:

این نوع جوراب بیشتر شبیه به جوراب فوتبالیست ها می باشد و تل زیر زانو بالا کشیده می شود  و بیشتر استفاده ورزشی یا برای محافظت از سرما از آن استفاده می شود.

د) جوراب بالای زانو:

این نوع جوراب تا بالای زانو کشیده شده اما به قسمت ران پا نمیرسد این مدل هم بیشتر زمینه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند.

ذ) جوراب بالای ران:

این جوراب کاملا تا بالای ران ها کشیده میشود و دارا حالت کش باف است از این مدل جوراب بشتر در مهمانی ها برای تزیین پا استفاده می شود.

ط) جوراب شلواری عادی:

یک گونه از جوراب می باشد که از کمر تا کف پا هارا می پوشاند نام دیگر اینگونه از جوراب ساپورت است که در میان جوان ها از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

ظ) جوراب شلواری مخصوص:

این مدل از جوراب بسیار زیبا طراحی شده است و از قسمت زیر سینه تا پایین کف پاها را شامل میشود از این مدل جوراب برای زیر لباس های مجلسی نیز استفاده می شود.

ع) ساق شلوار:

این مدل از جوراب همانند جوراب شلواری عادی از کمر تا پایین را می پوشاند با این تفاوت که فقط تا روی مچ پا ادامه دارد و روی انگشت های پا را نمیپوشاند.